MARKA VE SATIŞ ALT KURULU

Koordinatör
Mete Koray Gergin
mete.gergin@buik.net
 
Koordinatör
Buse Ağlar
buse.aglar@buik.net
 
Direktör
Afra Yel
afra.yel@buik.net
 
Koordinatör
                                     Nursu Sofugil                                    
nursu.sofigil@buik.net
Koordinatör
Buğrahan Karabulut
buğrahan.karabulut@buik.net
 

Kulübümüz “altı farklı alt kurul, tek bir kulüp” mantalitesiyle yola çıkıyor. Bu alt kurullarından biri olan Marka ve Satış Alt Kurulu işletmenin temel alanları olarak görülen satış ve pazarlama disiplinlerinde aktiviteler düzenlemekte, bu alanlarda kariyer planlayan Türkiye’nin dört bir yanından gelen öğrencilere ve bu alanlara ilgili duyup kulüpçülük faaliyetlerinde bulunmak isteyen Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine destek vermek amacıyla faaliyetlerini sürdürmektedir.

Marka ve Satış Alt Kurulu’nun yıl içinde düzenlediği büyük çaplı etkinlikleri; Boğaziçi Sales Challenge, Boğaziçi Satış Akademisi ve Boğaziçi Marka Zirvesi’dir. Bu etkinliklere ek olarak, sene boyunca düzenlenen satış ve pazarlama eğitimleri, şirket gezileri ve satış-pazarlama alanlarının duayenlerinin ağırlandığı tea&talk programlarıyla, kendi bünyesindeki organizasyon ekibine ve Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine hizmet etmektedir.

Bu yıl 23-24 Kasım tarihlerinde 7.si gerçekleşecek olan Boğaziçi Marka Zirvesi, marka iletişimi ve pazarlama alanının kulüpler düzeyinde en kapsamlı ve en ilgi çekici etkinliğidir. Zirve içeriği; sponsor marka oturumlarında, Türkiye’de faaliyet gösteren en büyük şirketlerin üst düzey yöneticilerinin satış ve pazarlama hikayelerinden, bu alanlarda duayen olmuş isimlerin bireysel oturumlarından ve zirve içeriğinin ilgi çekiciliğini artıran kreatif oturumlardan oluşmaktadır.

2020 Mart-Mayıs ayları arasında üçüncüsü gerçekleştirilecek olan Boğaziçi Sales Challenge, satış alanında kariyer hedefleyen öğrencilerin; eğitim, deneyim, mentorluk ve ödül desteğiyle kariyerlerini bir üst seviyeye taşımalarını amaçlayan, alanında Türkiye’de ilk ve tek olan, strateji ve uzlaşma gibi satışın temel taşlarına dokunan bir yarışmadır.

Satış alanında kariyer hedefleyen öğrencilerin satış ile ilgili bilgilerini zenginleştirmek ve bu alanda daha geniş bir perspektif kazandırmak amacıyla düzenlenen ve bir başka büyük etkinlik olan Boğaziçi Satış Akademisi de Satış ve Pazarlama Alt Kurulu tarafından gerçekleştirilmektedir. Boğaziçi Satış Akademisi, bu yıl 29 Şubat-1 Mart ’ta gerçekleşecek.