Kaan Kural

E-Spor yorumcusu

Kaan Kural

E-Spor yorumcusu

BİYOGRAFİ

1974 senesinde Ankara şehrinde hayata gözlerini açan ve basketbola sevgisi ile bildiğimiz ekranların sevilen isimlerinden bir tanesidir. 2018 senesinde Tivibu Spor ekranlarında yorumculuk yapmaktadır. Eğitiminin ilk senelerini Ankara Koleji’nde tamamlamıştır. Burayı başarı ile tamamladıktan sonra Uluslararası İlişkiler eğitimi için Boğaziçi Üniversitesine gitmiştir.

Medya dünyasında prestijli bir kariyer yapmış olsa da gençlik senelerinde bu sektöre girmek hiç de aklında olan bir iş değildi. Tesadüfen bu mesleğe girmiştir. İlk başta Fast-Break dergisinde yazı işleri bölümünde işe başlamıştır. Bunun sonrasında Yeni Yüzyıl adlı gazetede köşe yazarlığı yapmaya başladı. Ünlü olmasını NTV ekranlarında gerçekleştirdiği NBA Stüdyo programına borçludur. Bu programda Murat Kosova ile beraber yaptıkları sohbetler halkın dikkatini çekmeyi bilmiştir. Ekranlara ısınan yorumcu basketbolun haricinde son senelerde gelişen E-Spor dünyasına karşı da önemli bir alaka göstermektedir.

Film ve dizilerde roller üstlenmiştir. 2000 senesinde çekilen Fasulye adlı filmde rol almıştır. Acemi Cadı ve Lise defteri ise onun oynadığı diğer dizilerdir. Kısa zamanda olsa bu dizilerde oynamıştır. E-spor dünyasına ise 2015 senesi ile beraber Riot Games ile giriş yapmıştır. Bu firma tarafından gerçekleştirilen turnuvalarda maç yorumculuğu yapmaktadır. Bunu da başarılı bir biçimde yapan yorumcu Twitter’da devamlı olarak okuyucuları ile etkileşim içinde olmayı sever.